Politika zasebnosti
DEL DOHODNINE ZA SKLAD
VRTCA POD GRADOM

TUDI V VRTCU NA STROSSMAYERJEVI SMO PELI S SRCEM

Vseslovensko petje s srci je neformalen praznik, ki vsako leto na dan Zelenega Jurija, 23. 4., poveže vse generacije, vse družbene sloje, neguje slovensko kulturo in jezik, krepi narodno pripadnost in ustvarja boljše vzdušje v družbi. Povezuje Slovence in Slovenke v domovini in tiste, ki živijo izven naših meja.
Skupno prepevanje prispeva k povečanju energije, nas poveže v enotno zvočno celoto.

V veselem in sproščenem vzdušju je tudi hodnik našega vrtca napolnila prijetno zveneča slovenska ljudska pesem v izvedbi otrok skupin Balončkov in Sončkov. Zapeli smo pesmi Jaz pa pojdem na gorenjsko, So ptički se ženili in Mi se imamo radi.

Na ta način se preko vrtca vzpostavlja nova tradicija, ki se z vzgajanjem prenese na celotno populacijo. Preko otrok želimo navdušiti tudi starše, ki so že pozabili prepevati, da zapojejo znova skupaj s svojimi otroki.

Sončki in Balončki