Politika zasebnosti
DEL DOHODNINE ZA SKLAD
VRTCA POD GRADOM

Naravoslovni nahrbtnik

Projektna naloga naravoslovni nahrbtnik v sodelovanju s starši v naši skupini poteka vse leto.
Pomen naravoslovnega nahrbtnika/kotička v igralnici ali naravi je pomemben za ozaveščanje otrok o ohranjanju narave in trajnostnem razvoju. V igralnici lahko vključuje igre, knjige in druge didaktične materiale, ki spodbujajo ljubezen do narave in skrb zanjo. V naravi pa lahko tak kotiček vključuje opazovanje rastlin in živali, poučne sprehode, oznake poti, igre na prostem ter dejavnosti, ki poudarjajo pomen varovanja okolja. Vse to pripomore k razvoju otrokovega spoštovanja do narave in spodbuja trajnostno miselnost že v zgodnjem otroštvu.
Tako je deklica stara 3,3 leta odšla s starši na počitnice v dolino Trente kar so izkoristili v namen raziskovanja osveščanja in izobraževanja.
Ogledali so si več različnih slapov, korita Soče, sledili markacijam in obiskali druge znamenitosti. Skupaj so izdelali plakat, prilepili fotografije, poleg pa je deklica Sofija dodala še svoje delo in likovno opremila izdelek. Zelo dobro in doživeto je opisala z lepim govorom in predvsem smiselno izpostavila ter poimenovala kraje ki so ji posebej vtisnili v spomin. Bravo!

Strossmayerjeva ulica /Skupina Žabice, Barbara in Alenka